Дитячий майданчик 

                                 Весна надихає...

7 березня в нашій бібліотеці відбувся весняний майстер-клас, під час якого ми виготовляли різнокольорові квіти з паперу, щоб подарувати їх своїм рідним та близьким.

З приходом весни прокидається від сплячки не лише природа, а й серце людини, піднімається настрій і хочеться творити, насичувати життя яскравими фарбами, чарівністю, веселощами.

Сотнею пішли у небо

Їх назвали Небесною сотнею - українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам. А ми в свою чергу зобов'язані бути гідними їхньої жетрви.

Минає 4 роки від цих буремних подій. Пам'ять потроху стирає спогади. Але ми не маємо права забути. Тому організували флешмоб «Тільки щоб не даремно...». та вшанували їхню пам'ять годиною скорботи «Сотнею пішли у небо».

Сьогодні кількість загиблих вже вимірюється тисячами. І кінця, поки що, цьому не видно. Давайте в ці дні просто віддамо шану тим, хто "положив серце й душу за нашу свободу".

Посилання для перегляду флешмобу:

Любов і увага - найкращий подарунок


Саме таку мету мав майстер-клас з виготовлення валентинок. Розпочали ми з короткого ознайомлення з історією свята, далі всі зайнялися виготовленням найцінніших подарунків для своїх рідних, адже всі знають, що прояв турботи, любові і уваги - це найкращий подарунок.

День Святого Валентина - це день всіх закоханих, свято, коли люди висловлюють свою любов один до одного. Прийнято дарувати подарунки, листівки, сюрпризи, сувеніри тим людям, кого любиш. Це не обов'язково повинна бути пара - чоловік і жінка, любити один одного можуть батьки і діти, сестри і брати, друзі та сусіди. Дітки шалено люблять малювати або робити своїми руками вироби, а потім дарувати їх своїм коханим мамі і татові, братику або сестричці. Тому ще один привід для вираження своїх щирих почуттів і створення подарунка для коханих батьків, може стати День Святого Валентина.

.

Світ цікавих фактів

Щорічно 17 січня у світі відзначають незвичайне свято - день дитячих винаходів. Чи знаєте ви, що об'єднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми. 

Для детальнішого ознайомлення наша бібліотека підготувала для Вас, дорогі читачі, віртуальну довідку "Світ цікавих фактів". Детальніше за адресою, що під зображенням:

                         Чарівник казкового світу

Сьогодні, 12 січня, усі любителі казок - і великі, і малі, - вшановують пам'ять такого відомого французького письменника, як Шарль Перро. Серед сучасного розмаїття книжок і авторів, казки цього статечного француза залишаються напрочуд запитаними і актуальними.

Казки письменника чарівні: в них діють чарівники та чарівниці, є чоботи-скороходи, чарівна паличка, вовк розмовляє людською мовою, а в «Синій Бороді» на ключику не відмиваються криваві плями.

Отже, Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, став основоположником цього жанру. Червону Шапочку, Кота в чоботях, Хлопчика-Мізинчика, Віслюкову Шкіру, Сплячу Красуню та Синю Бороду знають всі дорослі давним-давно. Але Шарль Перро зміг так їх переповісти, що його перекази сподобалися всім. Всесвітня енциклопедія казок стверджує: «Це був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки - добрі та щасливі». За сюжетами його казок згодом були створені опери і балети.

 Ось таким був він, автор першої дитячої книжки, основоположник жанру «чарівна казка» - Шарль Перро. 390 років виповнилося від дня його народження, а його ім'я пам'ятають, казки - читають.

З нагоди ювілею в нашій бібліотеці створено книжкову виставку «Чарівник казкового світу». Відкладіть сьогодні всі свої справи, прочитайте дітям будь-яку казку цього автора - неквапливо, із паузами та роздумами. Вшануйте пам'ять Шарля Перро у день його народження.

Великі права маленьких українців

Сьогодні, в наш буремний, складний та прекрасний час без реальних правових знань не обійтися. І хоча наші читачі ще дітлахи, але вже давно, з самого народження, перебувають у правових стосунках із світом. Адже, протягом життя людина від свого народження перебуває у різних правових статусах, які нашаровуються або змінюються впродовж життя. В рамках Всеукраїнського тижня права, для підвищення загального рівня правової культури підростаючого покоління, поширення інформації з питань реалізації і захисту прав людини серед дітей, запобігання проявам асоціальної поведінки в середовищі, провели правовий компас «Великі права маленьких українців».

Бібліотекар з допомогою відеопрезентацій розповіла дітям про основний закон держави - Конституцію України та Конвенцію ООН про права дитини. Школярі ознайомились зі своїми правами, а відповідно до них і обов'язками, поговорили про ті казки, де були порушені права людей. Закріпили знання тестами та ігровими завданнями.

Отже, дорогі діти, читайте та навчайтеся, щоб знати, діяти і жити!


Бо в нас одна - чарівна й світанкова, і древня

й молода - велика наша мова

Відомий український письменник Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування». Мова - це показник культури людини. Недаремно говорять: «Заговори, щоб я тебе побачив».

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови.

Ми долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати, бо мова - це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину.

В нашій бібліотеці учні молодших класів відвідали літтревел «Бо в нас одна - чарівна й світанкова, і древня й молода - велика наша мова». Під час подорожі для молодших читачів були представлені цікаві факти та відеоматеріали про українську мову, провели мовну ігротеку (пригадували українські народні прислів'я про мову, скоромовки, пояснювали значення фразеологізмів та ін..).

Сьогодні зі щирими словами ми звертались до Господа, щоб він оберігав нашу мову, нашу батьківщину, наш народ. Щоб нарешті на нашій землі не завтра, а вже сьогодні запанував мир і спокій, щоб матері не оплакували синів, які гинуть на своїй же землі. 

Ми свято віримо в те, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності!

Бібліотекар на годину

Бібліотекар - це талант і творчість, мистецтво спілкування, це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій,  культурологом, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, не кажучи вже про функцію «масовика-витівника».

30 вересня, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек.

 Напередодні цього свята ми влаштували нашим читачам дублер-шоу «Бібліотекар на годину», щоб повністю відкрити для них один з найголовніших напрямків роботи бібліотекарів - обслуговування читачів.

Шоу розпочиналося з ознайомлення з тонкощами цього виду бібліотечної роботи, тобто як знайти потрібну книжку та правильно зареєструвати і заповнити читацький формуляр. Старшокласники виконували ролі бібліотекарів, а молодші школярі були вимогливими читачами. Не всім вдавалося з першого разу задовольнити запити свого читача, але вони старалися догоджати, рекомендували інші книги, якщо тої, що запитували не було.

Після закінчення шоу визначили кращого бібліотекаря. Оцінювалися швидкість та професійність виконання своєї роботи, а також емоційність. Кращим бібліотекарем стала Юрків Богдана. Вона отримала в подарунок відзнаку та сувенір на згадку про цей день.


Яскравий світ дитячих мрій

«...Дитяче читання, виховання книгою - найтонший і найсильніший - поряд із словом учителя - засіб впливу на душу дитини й підлітка. Нас особливо турбує, щоб книжка залишалась і завжди була провідною силою виховання, щоб найголовнішою духовною потребою людини було читання»

В.О. Сухомлинський

Захопити дитину читанням - завдання не просте. Новітні дослідження доводять: читання книжок сьогодні не є дуже популярним заняттям. Часто воно не належить і до родинних традицій. Відновлення інтересу до читання є нагальною необхідністю. В цьому напрямку і працюємо, вишукуючи і впроваджуючи нові цікаві форми роботи. Саме тому наш «Бібліотечний майданчик» саме для вас, дорогі діти! Усе, що забажаєте, - ігри, конкурси, квести, заняття з малювання, оригамі, акторська майстерність, інтернет, іграшки та море задоволення, а найголовніше - купа цікавих книжок та інформації про них у бібліотеці і на сторінках нашого сайту.

Цікавтесь і приходьте до нас!