Дитячий майданчик 

Тепле світло думок

Сьогодні,13 листопада, до Старого Мізуня завітала львівська письменниця та поетеса - Любов Відута. В творчому доробку авторки вже більше тридцяти книжок. І в цей день її тепле, щире, світле слово прозвучало в Сатромізунській школі.

Перша зустріч з молодшими школярами була веселою, галасливою і надзвичайно цікавою. Свої розповіді авторка чергувала з читанням віршів, математичних задачок та загадок, що закладені в окремих віршах. Діти швидко справлялися з завданнями, із задоволенням підтримували діалог з авторкою та ставили багацько запитань. А наприкінці пані Люба навчила їх як легко запам'ятовувати вірші.

Під час зустрічі з середньою групою школярів, Любов Відута презентувала свою першу книжку фентезі - «Ловці думок», за яку отримала спеціальну відзнаку у номінації «Сучасне українське фентезі» на літературному конкурсі «Коронація слова» . Письменниця розповіла про задум цієї книжки, з чого починалася історія її написання, познайомила з героями та перенесла нас у захопливий світ фантастики.

Час збігав невблаганно швидко. Після кожної зустрічі читачі мали можливість взяти автографи та зробити фото на згадку.

Напевно, не випадково наше знайомство випало саме у Всесвітній день доброти та 10-ту річницю виходу першої книжки авторки «Працьовита бджілка». Ми хочемо привітати пані Любу з таким солідним творчим ювілеєм. Хочеться побажати Вам багато-багато добра, творчої наснаги і успіхів, вдячних читачів та щедрих видавців.

Щиро вдячні директору Ользі Сові та колективу Старомізунської ЗОШ за допомогу в організації цих заходів.

Я здоров'я бережу - сам собі допоможу

Участь в обласній акції "Бібліотеки за здоровий спосіб життя".

 Бібліотеки також ведуть пропаганду за здоров'я нації. Ми долучилися до обласної акції "Бібліотеки за здоровий спосіб життя". Це була читацька мандрівка "Я здоров'я бережу - сам собі допоможу".

Під час мандрівки Maryana Sova провела заняття з йоги. Чому саме йога? Тому що для багатьох йога є ідеальним засобом оздоровити організм, зробити тіло більш досконалим і отримати гармонію з собою і навколишнім світом.

Тиждень дитячого читання

«Читати - це модно», а читати українською - це ще й стильно, емоційно та професійно.
Бібліотека теж може бути модною! Наприклад, бібліотекарі можуть підказати вам,  що читають у цьому сезоні, які новинки задають стиль і диктують книжкову моду,
знайомлять із новими колекціями видавництв та авторів, підбирають книжку індивідуально для кожного читача! Бібліотекар навіть може створити ваш особливий індивідуальний неповторний стиль, стиль сучасної, гарної, розумної людини, яка знає, чого прагне, людини, яка має смак.

Всеураїнський тиждень дитячого читання «Бажаєш бути успішним - читай» пройшов під дивізом «Book fashion week».

Відкривав тиждень модний книжковий показ «На подіумі - КНИГИ». Читачі 7 -9 класів мали можливість протягом семи днів прийти на огляд цієї книжкової виставки, зі сходинок якої до них зверталися головні герої цих книжок. Після знайомства з ними, жоден читач не пішов впорожні.

Книга - світоч просвітництва. А закладка - дрібочка-лампадка, крихітка-каганчик над потрібною сторінкою. Ангел-метелик, що пурхає по світлих думках, махне крилом і буде тобі прозріння... Тепер книжкова закладка не просто дрібничка, а важлива, потрібна річ, яка знову в моді, особливо - авторська ручної роботи. Ми якраз робили такі цікаві сучасні закладки з молодшими читачами. Якщо Ви любите читати весело, стильно, із родзинкою - читайте книгу із закладкою.

Також всі бажаючі мали змогу прийняти участь у Book-challenge «Читати - це круто». Висловлювали свої думки про важливість читання, свої читацькі вподобання, рекомендували нещодавно прочитані книжки. Таким чином ми довели, що читати - це дійсно круто і захопливо.

                                 Весна надихає...

7 березня в нашій бібліотеці відбувся весняний майстер-клас, під час якого ми виготовляли різнокольорові квіти з паперу, щоб подарувати їх своїм рідним та близьким.

З приходом весни прокидається від сплячки не лише природа, а й серце людини, піднімається настрій і хочеться творити, насичувати життя яскравими фарбами, чарівністю, веселощами.

Сотнею пішли у небо

Їх назвали Небесною сотнею - українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Вони розпочали процес духовної перебудови нації та передали естафету нам. А ми в свою чергу зобов'язані бути гідними їхньої жетрви.

Минає 4 роки від цих буремних подій. Пам'ять потроху стирає спогади. Але ми не маємо права забути. Тому організували флешмоб «Тільки щоб не даремно...». та вшанували їхню пам'ять годиною скорботи «Сотнею пішли у небо».

Сьогодні кількість загиблих вже вимірюється тисячами. І кінця, поки що, цьому не видно. Давайте в ці дні просто віддамо шану тим, хто "положив серце й душу за нашу свободу".

Посилання для перегляду флешмобу:

Любов і увага - найкращий подарунок


Саме таку мету мав майстер-клас з виготовлення валентинок. Розпочали ми з короткого ознайомлення з історією свята, далі всі зайнялися виготовленням найцінніших подарунків для своїх рідних, адже всі знають, що прояв турботи, любові і уваги - це найкращий подарунок.

День Святого Валентина - це день всіх закоханих, свято, коли люди висловлюють свою любов один до одного. Прийнято дарувати подарунки, листівки, сюрпризи, сувеніри тим людям, кого любиш. Це не обов'язково повинна бути пара - чоловік і жінка, любити один одного можуть батьки і діти, сестри і брати, друзі та сусіди. Дітки шалено люблять малювати або робити своїми руками вироби, а потім дарувати їх своїм коханим мамі і татові, братику або сестричці. Тому ще один привід для вираження своїх щирих почуттів і створення подарунка для коханих батьків, може стати День Святого Валентина.

.

Світ цікавих фактів

Щорічно 17 січня у світі відзначають незвичайне свято - день дитячих винаходів. Чи знаєте ви, що об'єднує водні лижі, хутряні навушники, фруктове морозиво на паличці і шрифт Брайля? Так, всі ці очевидні сьогодні предмети були винайдені дітьми. 

Для детальнішого ознайомлення наша бібліотека підготувала для Вас, дорогі читачі, віртуальну довідку "Світ цікавих фактів". Детальніше за адресою, що під зображенням:

                         Чарівник казкового світу

Сьогодні, 12 січня, усі любителі казок - і великі, і малі, - вшановують пам'ять такого відомого французького письменника, як Шарль Перро. Серед сучасного розмаїття книжок і авторів, казки цього статечного француза залишаються напрочуд запитаними і актуальними.

Казки письменника чарівні: в них діють чарівники та чарівниці, є чоботи-скороходи, чарівна паличка, вовк розмовляє людською мовою, а в «Синій Бороді» на ключику не відмиваються криваві плями.

Отже, Шарль Перро першим відчинив двері в літературу чарівній казці, став основоположником цього жанру. Червону Шапочку, Кота в чоботях, Хлопчика-Мізинчика, Віслюкову Шкіру, Сплячу Красуню та Синю Бороду знають всі дорослі давним-давно. Але Шарль Перро зміг так їх переповісти, що його перекази сподобалися всім. Всесвітня енциклопедія казок стверджує: «Це був найдобріший казкар в історії літератури. Він перший створив справжні дитячі казки - добрі та щасливі». За сюжетами його казок згодом були створені опери і балети.

 Ось таким був він, автор першої дитячої книжки, основоположник жанру «чарівна казка» - Шарль Перро. 390 років виповнилося від дня його народження, а його ім'я пам'ятають, казки - читають.

З нагоди ювілею в нашій бібліотеці створено книжкову виставку «Чарівник казкового світу». Відкладіть сьогодні всі свої справи, прочитайте дітям будь-яку казку цього автора - неквапливо, із паузами та роздумами. Вшануйте пам'ять Шарля Перро у день його народження.

Великі права маленьких українців

Сьогодні, в наш буремний, складний та прекрасний час без реальних правових знань не обійтися. І хоча наші читачі ще дітлахи, але вже давно, з самого народження, перебувають у правових стосунках із світом. Адже, протягом життя людина від свого народження перебуває у різних правових статусах, які нашаровуються або змінюються впродовж життя. В рамках Всеукраїнського тижня права, для підвищення загального рівня правової культури підростаючого покоління, поширення інформації з питань реалізації і захисту прав людини серед дітей, запобігання проявам асоціальної поведінки в середовищі, провели правовий компас «Великі права маленьких українців».

Бібліотекар з допомогою відеопрезентацій розповіла дітям про основний закон держави - Конституцію України та Конвенцію ООН про права дитини. Школярі ознайомились зі своїми правами, а відповідно до них і обов'язками, поговорили про ті казки, де були порушені права людей. Закріпили знання тестами та ігровими завданнями.

Отже, дорогі діти, читайте та навчайтеся, щоб знати, діяти і жити!


Бо в нас одна - чарівна й світанкова, і древня

й молода - велика наша мова

Відомий український письменник Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу - це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування». Мова - це показник культури людини. Недаремно говорять: «Заговори, щоб я тебе побачив».

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови.

Ми долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати, бо мова - це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину.

В нашій бібліотеці учні молодших класів відвідали літтревел «Бо в нас одна - чарівна й світанкова, і древня й молода - велика наша мова». Під час подорожі для молодших читачів були представлені цікаві факти та відеоматеріали про українську мову, провели мовну ігротеку (пригадували українські народні прислів'я про мову, скоромовки, пояснювали значення фразеологізмів та ін..).

Сьогодні зі щирими словами ми звертались до Господа, щоб він оберігав нашу мову, нашу батьківщину, наш народ. Щоб нарешті на нашій землі не завтра, а вже сьогодні запанував мир і спокій, щоб матері не оплакували синів, які гинуть на своїй же землі. 

Ми свято віримо в те, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності!

Бібліотекар на годину

Бібліотекар - це талант і творчість, мистецтво спілкування, це один з тих людей, які повинні вміти все: бути фахівцем з інформаційних технологій,  культурологом, літератором, дизайнером, деколи психотерапевтом, не кажучи вже про функцію «масовика-витівника».

30 вересня, починаючи з 1998 року згідно з Указом Президента України, бібліотечні працівники відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек.

 Напередодні цього свята ми влаштували нашим читачам дублер-шоу «Бібліотекар на годину», щоб повністю відкрити для них один з найголовніших напрямків роботи бібліотекарів - обслуговування читачів.

Шоу розпочиналося з ознайомлення з тонкощами цього виду бібліотечної роботи, тобто як знайти потрібну книжку та правильно зареєструвати і заповнити читацький формуляр. Старшокласники виконували ролі бібліотекарів, а молодші школярі були вимогливими читачами. Не всім вдавалося з першого разу задовольнити запити свого читача, але вони старалися догоджати, рекомендували інші книги, якщо тої, що запитували не було.

Після закінчення шоу визначили кращого бібліотекаря. Оцінювалися швидкість та професійність виконання своєї роботи, а також емоційність. Кращим бібліотекарем стала Юрків Богдана. Вона отримала в подарунок відзнаку та сувенір на згадку про цей день.


Яскравий світ дитячих мрій

«...Дитяче читання, виховання книгою - найтонший і найсильніший - поряд із словом учителя - засіб впливу на душу дитини й підлітка. Нас особливо турбує, щоб книжка залишалась і завжди була провідною силою виховання, щоб найголовнішою духовною потребою людини було читання»

В.О. Сухомлинський

Захопити дитину читанням - завдання не просте. Новітні дослідження доводять: читання книжок сьогодні не є дуже популярним заняттям. Часто воно не належить і до родинних традицій. Відновлення інтересу до читання є нагальною необхідністю. В цьому напрямку і працюємо, вишукуючи і впроваджуючи нові цікаві форми роботи. Саме тому наш «Бібліотечний майданчик» саме для вас, дорогі діти! Усе, що забажаєте, - ігри, конкурси, квести, заняття з малювання, оригамі, акторська майстерність, інтернет, іграшки та море задоволення, а найголовніше - купа цікавих книжок та інформації про них у бібліотеці і на сторінках нашого сайту.

Цікавтесь і приходьте до нас!