"На березі долі"

«Найбільша розкіш у нашому суворому й серйозному житті - перетинатись із людьми, в яких є чого повчитись. За появу таких людей в твоїй біографії слід дякувати, а за самих цих людей - хапатись і не відпускати.» Нещодавно прочитала ці слова в дописі Сергія Жадана і цілком згодна з ним. Вчора, 8 листопада, до дня писемності і мови, ми запросили в нашу сільську школу на творчу зустріч саме таку людину - письменницю, поетесу, члена Національної спілки письменників України, заслуженого учителя України, краєзнавця Оксану Тебешевську.

Це саме та зустріч, яка залишить певний слід в пам'яті, підсвідомності і душі у кожного з присутніх. Всі мали змогу передивитися презентацію про життєвий шлях та ознайомитися з творчістю пані Оксани - послухати вірші, уривки з прозових книг у виконанні автора, пісні, музику до яких написав Сергій Андрущак. Їх можна прослухати у відеофільмі - «Любові цілюще джерело», якщо перейти за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XuvElhurVy4. Всі з великим нетерпінням чекали розповіді про людину, яка довший час проживала в нашому селі - це Ілля Стебельський. Він жив з надією побачити свого сина, Степана Стебельського, псевдо «Хрін» - майора УПА, командира сотні «Ударники-5», командира тактичного відтинку ТВ-24 «Маківка» групи УПА-Захід. Одиного із засновників інженерних підрозділів УПА. Керівника операції з ліквідації заступника міністра оборони Польщі, генерала Кароля Свєрчевського. Ілька поховано на нашому старому цвинтарі, але мало хто про це знає. Молоді було дуже цікаво і пізнавально про це дізнатися. Після зустрічі ми відвідали могилу Іллі Стебельського. 

Пані Оксана досліджувала родовід Стебельських, незабаром вийде книга. Ми домовились, що проведемо презентацію в нашому селі. Будемо чекати з нетерпінням.

Дуже вдячні директору Ользі Сові та колективу Старомізунської загальноосвітньої школи ім. В. Верховинця за допомогу в підготовці до зустрічі.

Через віки ваш вчинок в пам'яті зростає 

День пам'яті героїв Крут - саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби ... 300 юнаків, їх люблять називати спартанцями, а це наші співвітчизники, які належали Україні розумом, душею і тілом. Ось із таких епізодів складається наша історія. Це був черговий крок, хоч і в черговий раз кривавий і сумний, до нашої свободи і незалежності.

Сторіччя бою під Крутами ми відзначили історичною годиною «Через віки ваш вчинок в пам'яті зростає». Молоді та дітям середнього віку було запропоновано прослухати історичні факти, які відбувалися під Крутами, передивитися невеличкий ролик, який поєднав ті події з нашим сьогоденням, прозвучали вірші присвячені бою під Крутами та тім, що стали на захист незалежності. Завершили хвилиною мовчання та виконанням гімну України.

Захід відбувся в Старомізунській школі. Ми вдячні всім учасникам за сприяння в підготовці та участь в заході. 

Людина, що мала крила

Кожній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часто величаємо непримітну краплинку на карті, де з'явилися на світ. Чуття Вітчизни супроводжує нас усе життя і є одним із найсвітліших і найсвятіших.

Тому для нас дуже важливо допомогти молодим людям засвоїти національні цінності: культуру, мову, прищепити шанобливе ставлення до історичної пам'яті, прилучити до знань історичних подій, які відбувалися в селі і познайомити з людьми, що творили історію і прославили рідний край в Україні та світі.

До таких людей належить народна артистка України Наталія Наум, якій 14 січня виповнилось 85 років, уродженки Старого Мізуня. Нашої молоді ми запропонували презентацію «Людина, що мала крила", де постарались розкрити нелегку долю актриси та її творчий шлях. В кінці запропонували перегляд документального фільму «Я вас всіх люблю...», це своєрідна сповідь Наталії Наум перед нащадками.

Було дуже приємно те, що молоді люди уважно слухали, що їх зацікавила творчість Наталії Наум, що наша робота не є марною, що вона потрібна і затребувана, не залишає їх байдужими і спонукає до вивчення історії рідного краю. Трошки заздримо їм. Вони будуть вперше дивитися фільми з участю цієї дивовижної людини і артистки. 

Без молоді майбутнього немає

Книга і молодь - тема невичерпна і актуальна в усі часи. Нам добре відомі проблеми, які мають місце як у молодіжному середовищі, так і в книговиданні. Давно відома істина: від того, що і як читає молодь, залежить майбутній інтелектуальний і економічний потенціал суспільства. Відомо також, що через різні причини інтерес до читання постійно спадає. Зрештою, у будь-які часи і в будь-яких країнах були люди, які читають і які не читають.


Будьмо відвертими: людина читає тоді, коли є що читати, коли є цікава і потрібна їй література. Тому гостро постає питання удосконалення роботи бібліотек, що обслуговують юнацтво.Стояло питання про брак літератури для юнацтва і в нашій бібліотеці. Щоб починати боротьбу за читача, зокрема за юнацтво, потрібна сучасна література та література, яка цікавить молодь загалом. З самого початку ми змінили інтер'єр в бібліотеці, списали багато застарілої літератури, літературу яка користується малим попитом помістили в підсобному приміщенні. Надалі почали шукати людей, підприємства, які могли б допомогти в придбанні книг. І це нам вдалося!!! Нашими постійними благодійниками стали ТОВ «Уніплит» та Державне підприємство «Вигодський лісгосп». Ще пожвавила надходження нових книг акція, яку проводимо в бібліотеці, «Подаруй бібліотеці сучасну українську книгу». Регулярно відвідуємо Форум видавців у Львові, «Книжкову толоку» в місті Миколаєві Львівської області, звідки ніколи не повертаємось впорожні, цього літа по максимуму придбали програмову літературу, щоб задовольнити попит читачів.

Маючи потужний книжковий арсенал проводимо серед молоді книжкові дегустації, знайомства з новинками, інформуємо про нові надходження. І, урааа, це дає результат!

Ти молодий, креативний та ініціативний? Шукаєш цікавих друзів та однодумців? Не знаєш де і як провести вільний час? Тоді ми запрошуємо: приєднуйся до нашої «Молодіжної тусовки» у бібліотеці та на сторінках цього сайту! 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати