Читаємо, обговорюємо, пропонуємо 

Прмінчики тепла і надії

Восени минулого року гостями нашої бібліотеки були дві поетеси, письменниці, дві чудові і чуйні жінки Марія Микицей та Юлія Баткіліна. Тоді вони презентували свою спільну електронну збірку «Плетиво». Хоча в бібліотеці було трошки зимно, зустріч запам'яталась якимось особливим теплом і відвертістю. І ось ми вже маємо «Плетиво» в паперовому варіанті, що дуже тішить, тому що не всі мають змогу прочитати її в електронному вигляді та й наш читач привчений до живої книги. Гортаючи і читаючи цю книгу, приходить на думку, що об'єднало їх? Живуть в діаметрально протилежних частинах України, різні за віком, але погляди на життя однакові! Чи ні? Читаючи збірку розумієш, що так, відчуваєш переплетіння не лишень віршів,а й споріднення душ.

Незабаром вийшла друга спільна книга, це вже фентезійна проза - «Чужі бажання». Вона про міських чарівників, що виконують чужі бажання. Книга яка дає надію і віру в майбутнє, додає позитиву в наше життя. Те, чого зараз так бракує. Ці дві книги є в нашій бібліотеці. Подарувала іх для наших читачів одна з спів авторів, поетка, яку зараховано до Станіславського феномену - Марія Микицей.

Дякуємо пані Марії і пані Юлія. Успіхів вам творчих, затишку сімейного і нехай Бог опікується вами.

Тепла історія про любов  


«Щасливі люди читають книжки і п'ють каву» - це перша частина дилогії французької письменниці Аньес Мартен-Люган. В основу сюжету лягла історія про жінку, яка переживала важку депресію, через втрату чоловіка та дочки в автокатастрофі. Вона вирішує "змінити обстановку" і спробувати жити заново. І через деякий час, докладаючи немалих зусиль, їй це все таки вдається. Нове місце, нові знайомства, нові друзі, нове кохання...

«Закохані в книжки не сплять на самоті» - продовження історії, розпочатої в книжці «Щасливі люди...». Хто був у захваті від першої книжки і продумав у голові цілу низку варіантів, на кшталт ,,а що ж може бути далі?", нарешті це дізнаються! Бо ж хіба могла уся ця історія з Едвардом отак просто закінчитися? Чи таки могла?

Якщо в першій частині дилогії Діана перебуває в глибокій депресії, яка межує ж самим життям, то друга частина менш депресивна, але все ж таки, героїня не може спілкуватися з дітьми, бо вони слугують нагадуванням про її Клару. Діана не може також знайти чоловіка, який замінив би їй коханого Колена. То ж чи наважиться героїня розставити всі крапки над «І» у своєму житті і почуттях? Про це можна дізнатись у «Закоханих в книжках».

Письменниця дуже тонко та чуттєво передає відчуття та переживання Діани. Особливо хочеться відзначити переклад Леоніда Кононовича. Читаючи книгу, не віриш, що вона написана в оригіналі не українською мовою.

Дуже гарна, тепла історія про любов в усіх її проявах... 

Україна - Росія: енциклопедія протистояння

від Макса Кідрука

«Небратні» Макса Кідрука можна охарактеризувати, як змістовний експрес-курс з історії російсько-українських відносин від часів козацтва і до сьогодення. В 300 сторіок цієї книги автор зумів систематизувати весь період вікового протистояння «братніх» народів (більше ніж 400 років).

Тут автор описує своє бачення подій, з властивою йому прискіпливістю до теми, за яку взявся. Додається багато спостережень з власного життя, викладено повну абсурдність російської пропаганди, формування олігархічних кланів (в основному проросійських), причини революцій, ведення гібридної війни, прогнози на майбутнє та ін..

Автор під час багатьох інтерв'ю зазначав, що ця книга направлена більше на іноземців, бо переважна більшість українців знають історію цього конфлікту. Але люди мають здатність швидко все забувати, багато чого могли й не відслідкувати. А тут коротко й чітко описано «зради й перемоги» на шляху до безповоротності подій в Україні.

Макс Кідрук "Твердиня"

Отже, «Твердиня» - це вже менш соціальний роман, його безумовно краще позиціонувати як технотриллер.  Це класна, добре продумана історія з пікантною перчинкою у вигляді одного дуже вдало описаного відвертого епізоду. Можливо когось насторожить початок, але ні в якому разі не відкладайте роман, адже занурившись далі, ви вже від нього не зможете відірватись.

Що спонукало п'ятьох друзів відправитися не де інде, а саме в найбільш непрохідні нетрі Мадре-де-Діос на пошуки таємничого міста інків - Паїтіті? Які випробування на них очікують? Чи зможуть повернутися живими? Всі відповіді чекатимуть у книжці.

Макс Кідрук "Не озирайся і мовчи"

       Кідрук «хоче почути кожного»....Враження від НОІМ Макса Кідрука.

Роман виявився надзвичайно захоплюючим, цікавим, місцями викликав щемливе хвилювання, мало не доводячи до сліз, часом обдавав мурахами по всьому тілу, тоді почувалась натягнутою тятивою, яка від незначного доторку може вистрілити. Після таких моментів хотілось відкласти роман до наступного дня, щоб відновити душевну рівновагу і пороздумувати над прочитаним.

Прочитавши більшу половину роману, істота яка спочатку здавались страхітливою, стала не такою моторошною, але автор не міг залишити все так легко і надалі описував нові події, які не дозволяли й на хвилинку розслабитись, а заставляли далі й далі перегортати сторінки й розділи.

Отже, роман дуже сподобався. Єдине запитання викликав фінал цієї історії. Ніяк не можу погодитись з вчинком Віктора. Я вважаю що таке вирішення проблем породило б хаос і безлад, навіть усвідомлюючи всю несправедливість в цьому суспільстві.

Відлуння зустрічі

Нещодавно ми мали змогу бути присутніми на зустрічі з молодим талановитим письменником Максом Кідруком в Центральній бібліотеці міста Долини. Зустріч була дуже цікавою і промайнула швидко. До зустрічі ми вже були трошки знайомі з творчістю письменника.

В 2016 році його книга психологічний триллер «Зазирни у мої сни» була включена в шорт-лист премії ВВС і в опитуванні серед молоді нашої бібліотеки була переможцем. Ми придбали цю книгу і з тих пір вона в бібліотеці не залежується. Слідуючим придбанням на Форумі 2017 року були книги «Не озирайся і мовчи», 

«Твердиня», «Небратні». Після зустрічі з Максом Кідруком наша бібліотека збагатилась книгами-подорожами «Мексиканські хроніки», «На Зеландію», «Подорож на Пуп Землі», «Любов і піраньї». Як бачите географія подорожей широка. Ми багато що прочитали з цього. Сюжет, задумка, персонажі, стиль автора, мова - все захоплює та  тримає в напрузі до кінця.

Дорогі та шановні наші друзі та читачі, так приємно і так легко розповідати вам про ці книги. Зізнаюся читали з задоволенням, смакуючи, хоч було велике бажання прочитати за один вечір. В них можна знайти все. Це і подорожі, і кохання, і романтика, й гонки, перестрілки, фантастика.

Рекомендуємо прочитати ці чудові книги та отримати масу позитивних емоцій, вражень, гарного настрою як і ми.

Оксана Кузів "Щемить"

Так само як назва заставляє замислитись над своєю двозначністю, так і після прочитання книжки думки ще довго повертаються до сюжету і заставляють задуматись над життям. Кожна людина в цьому світі є неповторною і має своє призначення. Але і в цьому, здається, досконалому механізмі бувають збої і стається таке, коли не знаєш, хто ти насправді: чоловік чи жінка. Роман дає змогу переосмислити які насправді мізерні і безпідставні бувають наші скарги на життя. І тоді задумуєшся які щасливі ті люди, що народилися без аномалій, без вибриків природи, бо всього один якийсь нещасний ген - і ти уже ні в тих, ні в цих. Тут не йде мова про нетрадиційну орієнтацію, проблема криється зовсім в іншому. І ця таємниця тримає в напруженні протягом всього роману, в тім як і те як складеться доля головних героїв.

Повірте, після прочитання цієї книги почуватиметесь, мов після холодного занурення в ополонку: заціпеніння від вражень пізніше перейде у прилив тепла - влучний вислів Марії Ястремської.

Ця книга змінює уявлення і ставлення до таких людей, які прагнуть бути прийнятими. Ці проблеми в нашому суспільстві не обговорюються, бо бояться бути осміяними. Та все ж кожна людина, що приходить в цей світ, так як і головна героїня Юля, має право на любов, на повноцінну і щасливу сім'ю.

Андрій Курков "Рух "Емаус": історія солідарності"

Кожен з людей має своє уявлення про добро, про добрі вчинки. Наприклад, для мене добро - це хороша, корисна справа, яка зроблена не заради власної вигоди, а для блага іншої людини. Воно не матеріальне - це духовне відчуття. Адже сенс не у самій справі, яку ви зробили, а в тому, які відчуття викликає ваш вчинок. Якими б різними не були уявлення у людей про добро (адже кожен з нас має власну думку) його потрібно творити! Саме про це нова книга Андрія Куркова «Рух «Емаус»: Історія солідарності». Нам пощастило бути присутніми на презентації цієї книги. Спочатку, коли опинились в оточенні незнайомих людей, якось було байдуже хто сидить поряд, але з часом, вникаючи в зміст самого твору розумієш, що поряд зовсім не випадкові люди. Поряд люди, які мають безпосереднє відношення до цього руху, ця книга про них. Тих, хто створив об'єднання людей, котрі через складні життєві обставини втратили дім і волю до життя, та тих, котрі загострено відчувають несправедливість у світі і готові взяти на себе відповідальність. Разом вони створили альтернативне  середовище - спільноти   життя   і  праці,  де

люди повертають собі почуття гідності, підтримують один одного та допомагають тим, хто потерпає найбільше. Історія «Емаусу» в кожній країні це окрема книжка. У нас це така, про засновницю львівської «Оселі «Емаус» - Олесю Саноцьку, про те, як бездомні та відкинені суспільством люди створили нову модель соціального підприємництва та змінили розуміння благодійництва. Історії про пошуки дому і про пошуки сенсу сплітаються у цій книзі в єдину історію людяності і пропонують простий висновок: помагаючи іншим, ми помагаємо собі.

«Зазирни у мої сни»...

Фентезі + містика = Макс Кідрук

Книга Макса Кідрука «Зазирни у мої сни» цього року в опитуванні «BOOK-симпатія» серед юнацтва в нас набрала більше всіх балів серед книг українських письменників. До того ж попала в шорт-лист 10 кращих книг на здобуття премії ВВС. Вирішила її прочитати. Тримає в тонусі з перших сторінок, в деяких місцях заставляє гучніше битися серце. Книга написана в стилі фентезі - суміш динамічного техно та лячної містики. Книга є в бібліотеці. Пропоную!

"Післясмак" від прочитаного

Брати КАПРАНОВИ - радить бібліотекар

"Забудь-річка"

Прочитала нову книгу братів Капранових "Забудь-річка" на одному диханні. Дуже захоплює. Три долі різних людей, з різним світоглядом і в різних арміях, але під одним прізвищем. Як це?! Довідаєтесь коли прочитаєте...

«Щоденник моєї секретарки»

«Щоденник моєї секретарки» автори анонсували як ненав'язливе жовтувате чтиво, офісний роман, твір про потаємне життя українського бомонду, згадуючи на обкладинці Лорейн Вайсбергер з її «Дияволом...», а назвою недвозначно відсилаючи до Бріджіт Джонс. Натякнули, що свого часу багато оберталися «у сферах» (всі ж у курсі, що видавництво «Зелений пес» для Братів - аж ніяк не основний бізнес?), а тому багато цікавого можуть переповісти з перших вуст. І найзвабливіше: «Усі факти, що їх описано в романі, є справжніми. Але всі герої є вигаданими. Збіги, здогадки, в тому числі й правдиві, ми залишаємо цілком на сумлінні читача». Роман сюжетний і читабельний, але при цьому глибокий, багатоплановий, змістовний і просто хороший соціальний роман. До речі, саме так: про помаранчеву революцію. І розбите яйце на обкладинці - те саме яйце.

Прочитано для вас!

Книги від "Золотого письменника України" Галини Вдовиченко

"Ось відкрита долоня"

Закінчила читати нову книгу Галини Вдовиченко "Ось відкрита долоня". Оповідання, з яких складається книжка, - наче маленькі епізоди, незначні щоденні події, з яких і складається людське життя... Мені дуже цікаво було знати, чому збірку було названо саме так. А вам цікаво? Ви про це дізнаєтесь коли прочитаєте. Прошу до читання.


"Хто такий Ігор?"

"Земне життя - це лише короткий відлік часу у довгому шляху вдосконалення душі. Я не одразу це зрозуміла. Мала допомогти їй піднятися на сходинку вище... Якщо кожен з нас має своє призначення, свою місію, то у чому полягає моя? Життя минає, а я так і не знайшла відповіді. Просто чесно жити, не робити людям кривди, виховувати дітей - своїх або чужих. Чи цього достатньо? Я не кажу про тих, хто душу свою занапастив... Я про тих, хто міг її вдосконалити, але не зробив цього. Для чого я сюди приходила, до тепер не зрозуміла. Може, була здатна на більше? А через лінощі не реалізувала чогось важливого у собі...

Ірен Роздобудько "Гудзик" та "Гудзик-2"

Рекомендації по прочитаному

Ще знаходжусь під враженням нового прочитаного роману Ірен Роздобудько. Ірен Роздобудько - автор психологічних трилерів "Мерці", "Ескорт у смерть", авантюрного детективу "Останній діамант міледі", романів "Ранковий прибиральник", "Шості двері", "ЛСД", двох поетичних збірок. Пише казки та оповідання для дітей, малює, вишиває бісером, грає на гітарі, плаває з аквалангом і на питання: «Чи вмієте ви грати на роялі?» - відповідає: «Не знаю, треба спробувати...» 

Роман «Ґудзик», що пропоную до уваги наших читачів, у 2005 році отримав першу премію Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова». Зараз вже є і "Гудзик - 2". Коли читала першу книгу довго думала, чому роман названо так. Вже коли почала читати другу книгу - зрозуміла. Перша, фактично готує до подій другої книги і дає відповідь на багато питань які виникають від читання першої. Цей роман має багато нашарувань, сюжетних колізій і героїв. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія - Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою - Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з ґудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя... Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою - сьогодні і назавжди. Про те, що зібрало героїв. А зібрав Майдан, а це значить любов до Батьківщини, небайдужість до її долі, хоч ти можеш і знаходитися за тисячі кілометрів від рідної землі і забезпечений всім, але тобі не байдуже, що буде далі з Україною як державою. Переживаєш знову ті події, якими жив 2014 і знову потрапляєш в той вир... Раджу почитати! Не пожалкуєте!


Бібліотека - одна з найважливіших ланок людської цивілізації. Щоб відповідати цьому високому призначенню , треба завжди бути на рівні часу. Тому життя з кожним днем вимагає нових ідей, знань, поглядів для реалізації основного завдання накопичення та зберігання джерел інформації, надання користувачам швидкого, вільного доступу до знань та інформації в усіх формах.

А якою ви бачите бібліотеку? Яке майбутнє її очікує? Що ви б хотіли побачити в нас? Які послуги отримати? Які книги вас цікавлять, які ви читали, а які радили б прочитати іншим?

Про все це ми поговоримо на сторінках нашого сайту. Запрошуємо долучатись!